Enostavno pecivo s smetano in pudingom je izjemno sočno in preprosto za pripravo, zato je primerno tudi za popolne začetnike. Ta sladica si je z razlogom prislužila naziv "zmagovalna" - kombinacija dveh plasti krhkega testa in osvežilne kreme preprosto osvoji vsakogar. Recept izhaja iz kuharske knjižice Moja hitra peciva avtorice Martine Morič, ki slovi po zanesljivih receptih.

Zakaj pecivo navdušuje?
Sladica je izjemno okusna, limonina osvežitev v kremi pa poskrbi, da pecivo ni pretežko. Pecivo je
Recept za sočno pudingovo pecivo s kislo smetano

Enostavno pecivo s smetano in pudingom je izjemno sočno in enostavno za pripravo, zato uspe vsakomur. Ta sladica si je z razlogom prislužila naziv "zmagovalna" - kombinacija dveh plasti krhkega testa in osvežilne kreme preprosto osvoji vsakogar. Pecivo je še zlasti dobro, če ga pustimo malce "odležati", saj krema, narejena iz mleka, vaniljevega pudinga, kisle smetane, limoninega soka in lupinice, nekoliko zmehča pečeno testo in poskrbi, da se pecivo dobesedno topi v ustih.
Izvor in priljubljenost recepta
Kot se je izkazalo, recept izhaja iz kuharske knjižice Moja hitra peciva avtorice Martine Morič, ki slovi po enostavnih, a vedno zanesljivih receptih. Sladica je preprosta za pripravo, a izjemno okusna - limonina osvežitev v kremi poskrbi, da pecivo ni pretežko, hkrati pa se odlično poda k popoldanski kavi. Pecivo se lepo reže na kose, zato je primerno tudi za slavja in praznovanja.

Zmagovalno pecivo s smetano: Podroben recept
Spodaj delimo recept za to okusno sladico, zraven pa smo pripisali tudi nekaj nasvetov.
Sestavine
Za testo:
- 400 g ostre moke
- 150 g sladkorja v prahu
- Ščepec soli
- 200 g masla (sobne temperature)
- 2 žlici kisle smetane
- 1 jajce
Za kremo:
- 500 ml mleka
- 2 pudinga z okusom vanilije (prašek)
- 150 g sladkorja
- Lupinica in sok ene limone
- 600 g kisle smetane
Postopek priprave
Priprava testa:
- Pomešajte maslo sobne temperature z ostalimi sestavinami, na koncu pa dodajte moko.
- Zamesite gladko testo, ki se ne lepi. Po potrebi dodajte še malo moke.
- Testo zavijte v prozorno folijo in ga postavite za 30 minut v hladilnik.
Priprava kreme:
- V 200 ml mleka gladko razmešajte prašek za puding.
- Preostanek mleka s sladkorjem zavrite.
- V zavreto mleko umešajte puding in mešajte z metlico, dokler se ne zgosti (približno 3 minute).
- Odmaknite z ognja ter dodajte naribano limonino lupinico in sok.
- Na dotik pokrijte s prozorno folijo in ohladite do mlačnega.
- Dodajte kislo smetano in dobro zmiksajte, dokler ne dobite enotne kreme brez grudic.
Sestavljanje in peka peciva:
- Odležano testo razdelite na dva dela in vsakega razvaljajte na velikost modela dimenzij 20 x 30 centimetrov.
- Prvi kos testa prestavite v model s pomočjo valjarja.
- Na testo enakomerno debelo razporedite kremo in pokrijte z drugim kosom testa.
- Testo preluknjajte z vilicami in pecivo pecite v pečici, ogreti na 180 stopinj Celzija, 50 - 60 minut.
Ohladitev in postrežba:
Ohlajeno pecivo posujte s sladkorjem v prahu, narežite na rezine ali kocke in postrezite s kavo, čajem ali kozarcem hladnega soka. Pecivo vam bo zagotovo všeč, če ste ljubitelj krhkega testa in kremnih nadevov.

Koristni nasveti za pripravo
- Pecivo se po receptu peče v pekaču velikosti 20 x 30 centimetrov. Menimo, da lahko uporabite tudi malce večji pekač, saj bodo v tem primeru plasti testa in kreme nekoliko tanjše. Predvsem se nam je zdela količina testa za tako majhen pekač kar velika.
- Ko je krema pripravljena, jo poskusite. Če imate radi limonin okus, po želji dodajte še malo limoninega soka.
- Količino sladkorja v testu lahko tudi malce zmanjšate. Mi smo uporabili približno 120 g sladkorja v prahu, pa se nam je zdelo pecivo dovolj sladko.

